Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – marzec 2021

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, pricing power Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

Strategia Akcyjna USA odnotowała w marcu 2021 roku wzrost o 1,12%, podczas gdy benchmark wzrósł o 10,49%.

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy kontynuację napływów środków inwestorów na rynki akcji.

Rentowności

Wyceny spółek wchodzących w skład indeksu MSCI World, biorąc pod uwagę takie wskaźniki jak cena w relacji do zysku netto czy na poziomie EBITDA, są obecnie blisko maksymalnych poziomów obserwowanych w ostatnich latach. Jeżeli jednak miałyby się spełnić prognozy analityków, to w ciągu najbliższych dwóch lat te wskaźniki wrócą do poziomów zbliżonych do tych odnotowanych w roku 2019. Cały czas rentowności obligacji pozostają na relatywnie niskich poziomach i tym samym w przypadku wielu inwestorów nie stanowią atrakcyjnej alternatywy dla akcji.

Wydarzenia

Z najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni warto odnotować z jednej strony rosnące napięcia geopolityczne, w szczególności coraz bardziej agresywną postawę Rosji wobec Ukrainy i państw Zachodu, a z drugiej strony ogłoszony przez administrację prezydenta Bidena plan inwestycji infrastrukturalnych.

Biden, wydatki, inflacja

Plan Bidena zakłada wydatki w wysokości 1,9 biliona dolarów. Duża część z tych pieniędzy ma być jednak przeznaczona na cele bardziej o charakterze socjalnym niż infrastrukturalnym. Oznacza to, że plan prezydenta Bidena może mieć charakter w dużym stopniu proinflacyjny. Obecnie obserwujemy wzrosty cen bądź problemy z dostawami na rynek surowców i półproduktów, na przykład takich, jak półprzewodniki. Zapewne będzie to skutkowało wzrostami cen produktów konsumpcyjnych. Jednym z ważniejszych ryzyk dla gospodarki światowej jest niekontrolowany wzrost inflacji i towarzyszący temu wyraźny wzrost oczekiwań inflacyjnych. Banki centralne jak na razie wydają się nie dostrzegać tego problemu i, przynamniej w przypadku USA i Strefy Euro, zapowiadają kontynuację obecnej, gołębiej polityki monetarnej. W teorii luźna polityka pieniężna i silny popyt powinny skutkować mocnym wzrostem akcji kredytowej i inwestycji, czemu z reguły towarzyszą też rosnące zyski spółek i indeksy akcji. Dane z sektora bankowego m. in. w USA pokazują, że jak na razie trudno jednak mówić o boomie kredytowym. Być może firmy, szczególnie mniejsze i średnie, czekają na zakończenie pandemii i zmniejszenie się ryzyk geopolitycznych przed rozpoczęciem większych inwestycji.

Oczekiwania, wydatki, raporty

Analitycy oczekują, że spółki zaraportują dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Jak na razie wyniki finansowe opublikowały pojedyncze spółki i z reguły były one pozytywnie przyjęte przez rynek. W przypadku wielu spółek, szczególnie wzrostowych, oprócz samych wyników bardzo duże znaczenie będą miały prognozy na dalszą część roku.

Strategia Akcyjna USA odnotowała w marcu 2021 roku wzrost o 1,12%, podczas gdy benchmark wzrósł o 10,49%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne – czym jest, jak się chronić?

.

Co to stopa zwrotu – czym jest, jak ją obliczać?

.

Jak rozpocząć proces inwestowania?


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – marzec 2021

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min