Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styczeń 2022

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, okazje w wielu sektorach Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych:

W styczniu Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała spadek o 10,33%, podczas gdy benchmark spadł o 4,02%.

Rynki w ostatnich tygodniach były pod wpływem wysokiej zmienności, którym towarzyszyły dynamiczne spadki szczególnie wielu mniejszych i średnich spółek z sektorów technologii informatycznych i biotechnologii. Przyczyną wysokiej niepewności wśród inwestorów były z jednej strony obawy związane ze zmianą polityki monetarnej przez banki centralne, w tym amerykański FED, a z drugiej ryzyko konfliktu militarnego na Ukrainie.

Biorąc pod uwagę efekt bazy, prawdopodobnie, poczynając od kwietnia bieżącego roku, odczyty inflacji w USA powinny być niższe. Być może jest to jeden z powodów, przez które FED nie zaczął jeszcze cyklu podwyżek stóp procentowych. Wyraźny spadek inflacji może zmniejszyć skalę zacieśnienia polityki monetarnej.

W chwili obecnej z doniesień rządów USA i Wielkiej Brytanii można wnioskować, że inwazja militarna Rosji na Ukrainę jest bardzo prawdopodobna. Rynki w części mogły się na nią przygotować, aczkolwiek w przypadku konfliktów zbrojnych trudno przewidzieć dalszy rozwój wypadków. Wojna na Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję mogą być dużym problemem dla Europy i przyczynić się do pogłębienia kryzysu energetycznego. W minionych tygodniach wyraźnie zwiększyliśmy zaangażowanie w spółki z sektora energii lub sektora obronnego.

Z ankiet przeprowadzanych przez brokerów i danych o strukturze portfeli funduszy w tym hedgingowych wyraźnie widać, że inwestorzy instytucjonalni bardzo wyraźnie ograniczali w minionych miesiącach zaangażowanie w sektor technologiczny, a zwiększali w sektory cykliczne: tj. sektor finansowy, materiałowy, energii i przemysłowy. W naszej ocenie w rezultacie tych zmian na rynkach pojawiło się wiele atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. Trudno jednak przewidzieć, czy jesteśmy blisko końca spadków w sektorze spółek technologicznych. Inwestując Państwa środki, mamy na uwadze długi horyzont inwestycyjny i ufamy, że spółki, które osiągną sukces biznesowy, pozwolą w długim terminie na uzyskanie atrakcyjnych stóp zwrotu z inwestycji w ich akcje.

Z inwestowaniem, szczególnie w akcje, zawsze związane jest wysokie ryzyko i w naszej ocenie można próbować je ograniczyć, ale nie można go uniknąć.

W styczniu Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała spadek o 10,33%, podczas gdy benchmark spadł o 4,02%.TAGI: cam,

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styc…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min