Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – grudzień 2019

Łukasz Zymiera, zarządzający - Strategia Akcyjną USA - koronowirus Łukasz Zymiera, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

Strategia Akcyjna USA uzyskała w 2019 roku stopę zwrotu na poziomie 39,9%, przy benchmarku 32,2%. Stopa zwrotu za dwa ostatnie lata wyniosła 68,8%, przy benchmarku 35,6%.

Bardzo pozytywny wynik Strategii w ubiegłym roku jest rezultatem wysokiego zaangażowania w spółki z branży technologicznej, zwłaszcza w spółki zajmujące się oprogramowaniem oraz z sektora półprzewodników, a także z branży zbrojeniowej.

Nie widać hurraoptymizmu

Pomimo silnych wzrostów na rynkach akcyjnych nie widać jeszcze hurraoptymizmu, o czym świadczą niskie napływy do funduszu akcyjnych. Akcje pozostają atrakcyjną klasą aktywów. Spółki wchodzące w skład indeksu MSCI USA wygenerowały w zeszłym roku według szacunków analityków gotówkę po odjęciu nakładów inwestycyjnych na poziomie 3,7% w relacji do ich wartości rynkowej. Dla porównania, dziesięcioletnie obligacje rządu amerykańskiego mają obecnie rentowność 1,6%.

Publikacje kwartalne, koronowirus

W najbliższym czasie duży wpływ na rynki będą miały publikacje wyników kwartalnych spółek. Jak na razie nie byliśmy świadkami wielu obniżek prognoz wyników, co należy oceniać pozytywnie. Z drugiej strony dynamiczne wzrosty kursów w ostatnim czasie świadczą o zwiększonych oczekiwaniach i nawet dobre wyniki mogą być pretekstem do korekt cen. Ponadto w ostatnich dniach obserwujemy wyższą zmienność związaną z informacjami o koronawirusie z Wuhan. Obecnie w Chinach wstrzymywane – ze względu na koronowirus – są prace fabryk czy szkół, a kolejne linie lotnicze wstrzymują ruch do tego kraju. Moim zdaniem działania zapobiegawcze rozpowszechnianiu się koronawirusa mogą odbić się na chińskiej gospodarce, oraz wynikach spółek, które mają tam ulokowane fabryki, czego rynki akcyjne mogą jeszcze nie uwzględniać.

Jak inwestujemy?

Obecnie w ramach Strategii Akcyjnej USA 70% środków jest zainwestowane w akcje, pozostała część to gotówka i fundusz ETF inwestujący w obligacje indeksowane inflacją emitowane przez rząd amerykański. Ewentualną korektę wykorzystamy do zwiększenia alokacji w akcje.

Strategia Akcyjna USA uzyskała w 2019 roku stopę zwrotu na poziomie 39,9%, przy benchmarku 32,2%. Stopa zwrotu za dwa ostatnie lata wyniosła 68,8%, przy benchmarku 35,6%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne – czym jest, jak się chronić?

.

Co to stopa zwrotu – czym jest, jak ją obliczać?

.

Jak rozpocząć proces inwestowania i stać się inwestorem?


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – grudzień 2019…

autor: Łukasz Zymiera czas czytania: 2 min