Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – listopad 2019

Łukasz Zymiera, zarządzający - Strategia Akcyjną USA - stabilizacja rynków Łukasz Zymiera, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

W listopadzie Strategia Akcyjna USA zanotowała wzrost o 8,14%, przy wzroście benchmarku o 6,72%. Wynik od początku roku do końca listopada br. to +42,82%.

W listopadzie i grudniu 2019 roku obserwowany jest wzrost optymizmu na rynkach związany z umową handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, której pierwsza faza może zostać podpisana na początku przyszłego roku.

Stabilizacja rynków

Ponadto doszło do stabilizacji wyników makroekonomicznych, a pozytywne sygnały płyną ze wskaźników wyprzedzających koniunkturę PMI, z których wynika między innymi, że zapasy są na niskim poziomie, odbijają też nowe zamówienia.

Wzrost sentymentu

Wzrost sentymentu widać w ankiecie AAII Sentiment Survey, pokazującej nastroje inwestorów indywidualnych w USA publikowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Do tego z ankiet przeprowadzonych przez Bank of America Merrill Lynch wynika, że wśród zarządzający funduszami też jest znaczna poprawa nastawienia do rynków akcyjnych.

Warto pomyśleć o akcjach

Poprawa nastrojów przełożyła się na znaczne wzrosty na giełdach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wzrosty są także uzasadnione z jednej strony dobrymi wynikami finansowymi spółek, albo nie tak złymi jak prognozowano, a z drugiej wcześniejszym pesymizmem wśród inwestorów. Jeśli inwestorzy będą powracać na rynek, po tym jak wcześniej wycofywali środki, o czym świadczyły odpływy z funduszy akcyjnych w pierwszych miesiącach br., to możemy obserwować kontynuację wzrostów. Z drugiej strony po silnych wzrostach rośnie ryzyko ewentualnej korekty, ale nie jest przesądzone, że musi się pojawić. Warto w takich momentach pamiętać o horyzoncie inwestycyjnym i jeśli swoje środki inwestujemy w perspektywie kilku lat, to warto być cały czas na rynku akcyjnym – a ewentualne korekty wykorzystywać do zakupu dobrych spółek.

Stabilizacja, akcje, sentyment – wpływ na Strategię

Obecnie w ramach Strategii Akcyjnej USA 70% środków jest zainwestowane w akcje, pozostała część to gotówka i fundusz ETF inwestujący w obligacje indeksowane inflacją emitowane przez rząd amerykański. Gotówka posłuży w przyszłości do zwiększenia udziału w akcjach spółek.

W listopadzie Strategia Akcyjna USA zanotowała wzrost o 8,14%, przy wzroście benchmarku o 6,72%. Wynik od początku roku do końca listopada br. to +42,82%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne – czym jest, jak się chronić?

.

Co to stopa zwrotu – czym jest, jak ją obliczać?

.

Jak rozpocząć proces inwestowania i stać się inwestorem?


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – listopad 2019

autor: Łukasz Zymiera czas czytania: 2 min