Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Porównaj fundusze Caspar

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Porównaj strategie

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – maj 2019

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - krzywa rentowności Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

Caspar Globalny spadł w maju 2019 roku 5,22%, natomiast benchmark stracił w tym samym czasie 4%. Gorszy wynik od benchmarku wynikał głównie z wyższej alokacji w akcje.

Krzywa rentowności w Stanach Zjednoczonych liczona jako różnica między rentownością 10-letnich obligacji skarbowych a 3-miesięcznych bonów odwróciła się w marcu tego roku i ponownie w maju.

Krzywa rentowności

Natomiast bardzo popularna wśród obserwatorów rynku krzywa dziesięciu lat minus dwa lata, słynnego „odwrócenia” nie doświadczyła. Historycznie odwrócenie się krzywej rentowności było czynnikiem wyprzedającym recesję. Średnio od odwrócenia do krzywej do startu recesji mijało ponad 21 miesięcy. Niemniej należy pamiętać, że korelacja nie oznacza przyczynowości, a poleganie tylko na danych historycznych może być niebezpieczne i mylące. Indyk krótko przed Świętem Dziękczynienia, jak wynika z wieloletnich danych, jest codziennie karmiony i wiedzie spokojny żywot.

Głównymi czynnikami, który mogłyby spowodować recesję są wojna handlowa na dużą skalę i drastyczne podwyżki stóp procentowych przez FED. W mojej ocenie zbliżające się wybory prezydenckie w USA są czynnikiem sprzyjającym osiągnięciu jakiegoś porozumienia w negocjacjach handlowych, porozumienia, które niekoniecznie będzie zwiastowało wielką przyjaźń amerykańsko-chińską, ale będzie wystarczające, aby Trump mógł uznać za swój sukces. Po FED-zie natomiast rynki w tej chwili spodziewają się raczej obniżek stóp procentowych. Dodatkowo spready kredytowe po lekkim rozszerzeniu w maju aktualnie wracają do poziomów z pierwszego kwartału tego roku.

Caspar Globalny spadł w maju 2019 roku 5,22%, natomiast benchmark stracił w tym samym czasie 4%. Gorszy wynik od benchmarku wynikał głównie z wyższej alokacji w akcje.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Komentarz CAE


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny – maj 2019

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min