Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – styczeń 2020

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny - wzrost zysków Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny:

Caspar Globalny zarobił w 2019 roku 30,34%, podczas gdy benchmark dał wynik 17,91%. Wyniki za styczeń 2020 roku to odpowiednio 4,83% i 1,11% dla benchmarku.

Polityka inwestycyjna się nie zmieniła, na subfunduszu przeważone są sektory IT (semiconductors i software), Healthcare (biotech i life science) i Industrials (aerospace and defence). Kładziemy duży nacisk na selekcję, fundusz był sporadycznie hedgowany niewielką pozycją w skarbowym długu amerykańskim.

Akcje pozostają atrakcyjną klasą aktywów. FCF yield prognozowany na kolejny rok wynosi około 4,5% dla akcyjnych rynków rozwiniętych, z kolei rentowności długu skarbowego na tych rynkach wahają się od ujemnych do około 1,6% (10-latki amerykańskie). Brak stresu na rynku kredytowym, spready nie rozszerzają się, banki chętnie udzielają pożyczek, jednocześnie nie widać bankructw w spółkach. Ryzykiem pozostają tegoroczne wybory prezydenckie w USA oraz rozwój koronawirusa w Chinach i śladowo poza Państwem Środka.

Aktualnie faworytem do nominacji Partii Demokratycznej jest Bernie Sanders, którego potencjalna prezydentura niesie w mojej ocenie ryzyka dla rynków akcji. Podobnie w przypadku Elizabeth Warren. Wpływ koronawirusa na gospodarkę i giełdę jest na tym etapie trudny do oszacowania, nie wiadomo na ile miejsca pracy w Chinach pozostaną zamknięte. Pozytywnym jest malejące tempo wzrostu nowych zachorowań oraz rosnąca liczba osób wyleczonych.

Wyniki za czwarty kwartał 2019 roku – wzrost zysków

Oczekiwania były obniżane w zeszłym roku w związku z wojną handlową między USA i Chinami, było nawet ryzyko, że zyski spadną rok do roku. Póki co nic na to nie wskazuje. Wyniki zaraportowała połowa spółek w USA i Japonii i około 1/3 w Europie. W USA 75% spółek, które zaraportowały pobiły oczekiwania, zagregowany wzrost zysków wyniósł +2%, co w kontekście możliwego spadku należy oceniać pozytywnie. W Europie zyski są płasko, w Japonii wygląda to najgorzej, bo zyski rok do roku spadły 4%.

Caspar Globalny zarobił w 2019 roku 30,34%, podczas gdy benchmark dał wynik 17,91%. Wyniki za styczeń 2020 roku to odpowiednio 4,83% i 1,11% dla benchmarku.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne/rentowność

.

Co to stopa zwrotu/rentowność

.

Sposób na emeryturę/rentowność


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – styczeń 2020

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min