Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcyjna USA – sierpień 2022

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, awersja do ryzyka Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcyjną USA:

Strategia Akcyjna USA odnotowała w sierpniu wzrost o 4,55% podczas gdy benchmark spadł o 1,90%.

W mojej ocenie na spadki na rynkach akcji w ostatnim czasie wpłynęły z jednej strony zapowiedzi kontynuowania przez amerykański FED obecnej restrykcyjnej polityki monetarnej, ale zapewne również eskalacja działań wojennych przez Rosję.

Władze rosyjskie ogłosiły mobilizację oraz przeprowadziły tzw. referendum na części obszarów Ukrainy w celu przyłączenia ich do Rosji.

Polityka Fedu doprowadziła już do istotnego wzrostu realnych stóp procentowych. Warto pamiętać, że realne stopy są różnicą pomiędzy nominalnymi stopami i oczekiwaną, a nie historyczną inflacją. Analizując rynek amerykańskich obligacji inflacyjnych, możemy zauważyć, że realne rentowności kształtują się w przypadku niemal wszystkich okresów zapadalności na poziomach sięgających czy nawet przekraczających 1,5%. Oznacza to, że inwestując w te obligacje możemy zagwarantować sobie taką stopę zwrotu powyżej inflacji w USA (przed opodatkowaniem). Relatywnie wysokie realne stopy procentowe w USD oznaczają jednak, że kapitał może odpływać i odpływa z ryzykownych klas aktywów oraz innych walut. Amerykański dolar umacnia się dynamicznie w relacji do euro, funta, jena i wielu innych walut. Obserwujemy też oznaki wyraźnego wzrostu rynkowej percepcji ryzyka kredytowego w szczególności w przypadku niektórych dużych europejskich, w tym szwajcarskich, banków. Jest możliwe, że Fed, widząc ryzyko wystąpienia kryzysu finansowego, zacznie korygować swoja politykę. Z uwagi na istotną zmianę otoczenia makroekonomicznego w ostatnich latach oraz ekspansywną politykę fiskalną powrót do bardzo łagodnej polityki monetarnej wydaje się jednak mało prawdopodobny.

Sytuacja w Rosji może potoczyć się według do niedawana mało prawdopodobnych, negatywnych scenariuszy. Z oczywistych powodów może ona wpływać negatywnie na sytuację w innych państwach oraz na rynki finansowe.

Obecnie w ramach inwestycji koncentrujemy się głównie na rynku amerykańskim w szczególności na spółkach, które w naszej ocenie powinny generować wysokie przepływy gotówkowe.

Strategia Akcyjna USA odnotowała w sierpniu wzrost o 4,55% podczas gdy benchmark spadł o 1,90%.

Podobne wpisy:TAGI: cam,

Strategia Akcyjna USA – sierpień 2022…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min