Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Porównaj fundusze Caspar

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Porównaj strategie

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Zarządzający Caspara na czele!

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny Andrzej Pałasz, dziennikarz „Parkietu” w artykule “Zwyżki na giełdzie obejmą raczej tylko spółki z WIG20” napisał:

“Maj niestety nie przyniósł wyczekiwanego odbicia na warszawskiej giełdzie, a optymizm zarządzających wobec nisko wycenionych spółek z GPW, jak się okazuje po pierwszych dniach czerwca, pojawił się o kilka tygodni za wcześnie.

Solidne zyski przyniosły za to inwestycje na zagranicznych rynkach akcji, wschodzących, ale przede wszystkim rozwiniętych. W efekcie na czele stawki umocnili się dwaj zarządzający, którzy już w kwietniu mogli pochwalić się najwyższymi zyskami. Portfele funduszy Grzegorza Zatryba, głównego stratega Skarbca TFI, oraz Piotra Rojdy, młodszego zarządzającego w Caspar AM, dały zarobić w maju odpowiednio 3,73 oraz 5,21%. Stopy zwrotu pozostałej czwórki były ujemne i, niestety, odbiło się to na łącznym wyniku portfela Parkietu.”

Warto więc podkreślić – portfel Piotra Rojdy, zarządzającego subfunduszem Caspar Globalny, osiągnął wynik 5,21%, a drugi wynik w tym rankingu był gorszy o blisko 1,5%.

Dobry wynik funduszu Caspar Globalny w maju wynikał przede wszystkim ze starannej selekcji spółek. Rozmawiając ze spółkami z całego świata łatwiej jest nam ocenić sytuację w poszczególnych branżach i wybrać te najlepsze/najrozsądniej wycenione (naszym zdaniem) spółki. Wśród pięciu pozycji, które miały największą kontrybucję do wyniku w maju znalazły się m.in. brytyjska spółka przemysłowa, amerykański producent robotów i urządzeń do testowania półprzewodników oraz chińska spółka biotechnologiczna. Dodatkowo funduszowi pomogło umocnienie euro i dolara amerykańskiego oraz zwiększona alokacja w akcje, która przyniosła także niewielki wzrost ryzyka funduszu.

Perspektywy oceniam oczywiście pozytywnie, portfel jest zdywersyfikowany, wystawiony na silne trendy zmieniające gospodarkę, cały czas szukamy nowych pomysłów. Poza rozmowami ze spółkami i konferencjami dla inwestorów staramy się też brać udział w innych wydarzeniach, np. w tym miesiącu odwiedzimy targi automatyki i robotyki w Monachium.

– komentuje Piotr Rojda, zarządzający Caspara, subfunduszem Caspar Globalny


Kup jednostki uczestnictwa Caspar Globalny – subfunduszu zarządzanego przez Piotr Rojdę – już dziś przez Platformę Transakcyjną Caspar TFI!

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: rynki finansowe,

Simple Share Buttons

Zarządzający Caspara na czele!

autor: Caspar AM czas czytania: 1 min