Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>
Wyróżnienia dla Caspara Akcji Europejskich
Wyróżnienia dla Caspara! Zarządzany przez Błażeja Bogdziewicza subfundusz Caspar Akcji Europejskich po raz kolejny pobił konkurencję. Tym razem w zestawieniu opublikowanym przez „Puls Biznesu” 8 października 2019 roku. Co więcej, subfundusz został wymieniony przez „Rzeczpospolitą” wśród najlepszych funduszy akcyjnych.
Wyróżnienia dla Caspara – Puls Biznesu
Z zestawienia tej gazety wynika, że od początku roku do końca września 2019 roku (30.09.19) Caspar Akcji Europejskich wypracował stopę zwrotu w wysokości 26,42%, zostawiając w pokonanym polu między innymi fundusze Allianz TFI oraz PKO TFI. Autor tekstu, Kamil Kosiński, zwraca też uwagę, że w ciągu trzech lat Caspar Akcji Europejskich legitymuje się 48-procentową stopą zwrotu.
To nie tak, że w ostatnich miesiącach w Europie było szczególnie łatwo. Po prostu unikaliśmy pewnych branż, na przykład banków. Koncentrowaliśmy się na dużych firmach. Mieliśmy mniejsze zaangażowanie w małe i średnie firmy, a wiele z nich radziło sobie słabo
– tłumaczy na łamach „Pulsu Biznesu” przyczyny sukcesów Błażej Bogdziewicz.
Wyróżnienia dla Caspara – Rzeczpospolita
„W ciągu ostatnich trzech lat można było na nim zarobić 58% pomimo korekty jesienią ubiegłego roku. Fundusz stawia przede wszystkim na spółki IT, w których ulokował połowę aktywów, oraz przemysł i elektronikę. Geograficznie w portfelu dominują Niemcy, a największą spółką jest Nokia. Na spółki IT stawia także będący w czołówce Investor Nowych Technologii. Spółki z sektora usług informatycznych i nowych technologii stanowią ponad 83 proc. portfela” – opisuje dziennikarka „Rzeczpospolitej”.
Zdaniem dziennika, w tym roku w 23 funduszach można było zarobić ponad 20 proc., na trzech ponad 30 proc., a największe zyski przyniosły fundusze akcyjne.
W ofercie funduszy inwestycyjnych Caspar TFI S.A. możesz znaleźć subfundusze otwarte, a także fundusz inwestycyjny zamknięty. Nasza oferta pozwala czerpać korzyści ze wzrostów na całym świecie, ponieważ inwestujemy globalnie. Inwestowanie globalne to szereg korzyści o których więcej przeczytasz na stronach subfunduszy.
Źródła: Puls Biznesu 08.10.2019 oraz Pieniądze RP.
TAGI: rynki finansowe,