Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Europejskich – wrzesień 2019

Błażej Bogdziewicz pisze: analitycy o porozumieniu Błażej Bogdziewicz, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich:

We wrześniu br. subfundusz Caspar Akcji Europejskich odnotował wzrost o 1,89% (dla jednostki kategorii A). Stopa zwrotu funduszu od początku roku do końca września wyniosła 26,42% (dla jednostki kategorii A).

Na wyniki subfunduszu we wrześniu br. negatywnie wpłynęła wyprzedaż na grupie spółek, których kursy w poprzednich kwartałach dynamicznie rosły, m.in. spółek zajmujących się oprogramowaniem.

Generalnie przed wyprzedażą ograniczyliśmy inwestycje w akcje tych spółek. Obecnie widzimy w tej grupie okazje inwestycyjne i zwiększamy udziały w spółkach, które mocno się przeceniły oraz poszukujemy nowych projektów inwestycyjnych.

Słabsze dane gospodarcze

Ostatnie tygodnie przyniosły raczej słabsze dane gospodarcze. Kiepsko prezentowały się także wyprzedzające wskaźniki koniunktury, takie jak PMI, ISM, czy niemieckie IFO. W szczególności wskaźnik ISM dla amerykańskiego przemysłu osiągnął poziom 47,8 punktu, co jest poziomem wskazującym na spadek aktywności. Prawdopodobnie słabsze dane z przemysłu skłonią FED do obniżki stóp procentowych na posiedzeniu pod koniec tego miesiąca. Warto mieć jednak na uwadze, że dane prezentowana przez wyprzedzające wskaźniki koniunktury nie zawsze mają przełożenie na realne dane gospodarcze.

Analitycy sceptycznie o porozumieniu USA-Chiny

Na rynki akcji w najbliższym czasie będą miały wpływ chińsko-amerykańskie rozmowy handlowe, planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE z końcem miesiąca oraz kwartalne wyniki spółek. Analitycy, których opinie śledzimy, obecnie są raczej sceptycznie nastawieni co do możliwości osiągnięcia porozumienia między USA i Chinami.

Wiele czynników ryzyka oraz słabsze dane gospodarcze przemawiają obecnie przeciwko rynkom akcji, aczkolwiek dwa argumenty przemawiają w mojej ocenie za nim. Z jednej strony jest to matematyka – akcje generują dochody mierzone w gotówce istotnie wyższe niż inne klasy aktywów. Z drugiej strony obserwujemy odpływy z funduszy akcyjnych na rynkach rozwiniętych, co świadczy o kiepskich nastrojach wśród inwestorów. Rynek byka zazwyczaj kończy się w euforii, a obecnie ciężko dostrzec optymizm.

We wrześniu br. subfundusz Caspar Akcji Europejskich odnotował wzrost o 1,89% (dla jednostki kategorii A). Stopa zwrotu funduszu od początku roku do końca września wyniosła 26,42% (dla jednostki kategorii A).

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Co to jest inflacja

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj zakupisz jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Europejskich

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Europejskich – wrzesień 2…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min