Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Całe podium dla naszych strategii

Mamy najlepsze strategie inwestycyjne w swoich kategoriach

Po trzech pierwszych kwartałach 2019 roku zarządzana przez Łukasza Zymierę Strategia Akcyjna USA okazała się najlepsza w rankingu Gazety Giełdy „Parkiet”. Wypracowana przez Strategię Akcyjną USA stopa zwrotu wyniosła 35,20%.

Najlepsze strategie inwestycyjne w swoich kategoriach

Trzeba lojalnie przyznać, że Strategia Akcyjna USA uzyskała tylko niewielką przewagę nad najgroźniejszym rywalem w kategorii – ledwie 3,4%. Z tym tylko, że tym najgroźniejszym rywalem była… Strategia Akcji Skoncentrowanych, także zarządzana przez Caspar Asset Management SA. Aby dopełnić obrazu – i pokazać zadowalające wyniki – dodajmy, że trzecie miejsce w rankingu „Parkietu” zdobyła Strategia Akcji Spółek Strefy Euro, z wynikiem 27,47%.

Nic więc dziwnego, że – jak potwierdza ranking Gazety Giełdy „Parkiet” – Caspar Asset Management SA jest jedną z nielicznych firm zarządzania aktywami, która regularnie notuje wzrost liczby klientów i napływ kapitału pod zarządzaniem. Obecnie, Caspar AM jest na trzecim miejscu wśród największych firm zarządzania aktywami (zarówno pod względem wielkości aktywów pod zarządzaniem, jak i liczby klientów), a wyprzedzają nas tylko dwa korporacyjne banki.


Stopa zwrotu strategii od początku roku do końca września wyniosła 35,2%, przy wzroście benchmarku o 27,8%. Bardzo dobry wynik został osiągnięty dzięki wysokiemu zaangażowaniu w spółki z sektora technologicznego, m.in. firmy zajmujące się oprogramowaniem oraz z branży półprzewodnikowej.

Spółki technologiczne zachowywały się w tym roku znacznie lepiej niż szeroki rynek. Producenci oprogramowania, w większości wypadków, raportowali bardzo dobre wyniki finansowe i byli mało zależni od globalnego spowolnienia gospodarczego. Natomiast firmy z branży półprzewodnikowej odczuwały skutki trwającej wojny handlowej między USA i Chinami, ale wyniki finansowe nie były tak złe, jak rynek tego oczekiwał.

W ostatnich dwóch miesiącach obserwujemy spadek cen akcji spółek technologicznych. Korekta dotknęła w szczególności spółki zajmujące się oprogramowaniem. Przecena nie była spowodowana informacjami ze spółek, a realizacją zysków przez inwestorów i rotacją ze spółek „growth” do „value”. W niższych wycenach upatrujemy okazję do zwiększenia udziału w spółkach o bardzo dobrych perspektywach rozwoju w długim terminie.

W ramach strategii dbamy o dywersyfikację i inwestujemy w inne branże m.in. sektor zbrojeniowy czy ochrony zdrowia. Utrzymujemy także część aktywów w gotówce oraz amerykańskich obligacjach rządowych indeksowanych inflacją, aby w pogarszającej się sytuacji na rynkach giełdowych, wykorzystać korektę do zakupu dobrych spółek.

– skomentował najlepsze strategie inwestycyjne Łukasz Zymiera, zarządzający Strategią Akcyjną USA.

Całe zestawienie jest dostępne – tutaj >


Strategia Akcyjna USA

.

Strategia Akcji Skoncentrowanych

.

Wyniki Zarządzania


Zobacz nasz kanał!

TAGI: rynki finansowe,

Całe podium dla naszych strategii

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min