Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Stabilny – luty 2021

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Stabilny - biden Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Stabilny:

Caspar Globalny zyskał w lutym 2021 roku 1,42% wobec wzrostu benchmarku o 1,98%. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy subfundusz zyskał 51,57%, przy wzroście benchmarku o 15,24%.

Od połowy lutego obserwujemy na rynkach akcji korektę w szczególności na spółkach technologicznych i biotechnologicznych. Silne przeważenie w tych sektorach, które dodatkowo charakteryzują się wysoką betą do rynku bardzo negatywnie wpłynęło na wyniki.

W mojej ocenie mamy do czynienia z okresową korektą i staram się ją wykorzystywać do atrakcyjnych zakupów spółek, które spadły w szczególnie mocno (bez fundamentalnych powodów/negatywnych informacji płynących z tych spółek). Niemniej zagadka rynku polega na tym, że nie wiemy, jak długo ta korekta potrwa.

Wśród powodów tych spadków wymienić należy:

  • wzrost rentowności skarbowych obligacji amerykańskich z 1,06% na koniec stycznia do 1,59% na 8.03.2021 (dla 10-letnich obligacji);
  • wysokie poziomy wycen niektórych spółek po bardzo dobrym roku 2020.

Uważam, że to korekta, ponieważ rentowności na poziomie 1,5-1,6% to historycznie nadal bardzo nisko, realne stopy w Stanach są ujemne, a nawet przy rosnących realnych stopach historycznie na rynek akcji netto kapitał napływał. Fundamentalnie sytuacja spółek, w które inwestuję, nie zmieniła się na gorsze, trendy, na których korzystają spółki technologiczne i biotechnologiczne dalej zachodzą i układ sił w wielu branżach się zmienia. Ogólne otoczenie dla akcji pozostaje pozytywne, FCF yield dla głównych indeksów akcyjnych na poziomie ~3% to dalej znacząco powyżej oprocentowania obligacji, coraz większa część populacji z każdym dniem zostaje zaszczepiona przeciwko wirusowi Sars-cov2, a administracja Bidena lada moment uruchomi 1,9-bilionowy (w dolarach) stymulus.

Caspar Globalny zyskał w lutym 2021 roku 1,42% wobec wzrostu benchmarku o 1,98%. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy subfundusz zyskał 51,57%, przy wzroście benchmarku o 15,24%.

Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Sposób na emeryturę


Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: ctfi,

Caspar Stabilny – luty 2021

autor: Piotr Rojda, CFA czas czytania: 1 min