Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Polska to za mało!

Polska to za mało!

Gazeta Giełdy „Parkiet” z 18 lipca br. podsumowała nowe propozycje towarzystw funduszy inwestycyjnych dla polskich inwestorów. Z zestawienia wynika, że TFI stawiają przede wszystkim na rodzimy rynek kapitałowy.

Nowe propozycje

Wśród nowych propozycji, które już są dostępne dla klientów bądź będą niebawem, pojawiają się między innymi fundusze małych i średnich spółek, inwestowanie w polskie spółki „megatrendowe” oraz spółki „odpowiedzialne społecznie i środowiskowo”, fundusze obligacyjne. Propozycji nie jest mało, ale…

„Parkiet” piórem redaktora Andrzeja Pałasza zauważa, że „na odwrotny ruch zdecydował się Caspar, który zmienił strategię subfunduszu Caspar Akcji Polskich na Caspar Stabilny”. Redaktor Pałasz cytuje również nasz komunikat, w którym tłumaczyliśmy, że „powodem tej zmiany są wyniki polskiego rynku kapitałowego, który zarówno w naszej ocenie, jak i opinii naszych klientów nie wypracowuje zadowalających wyników”.

Tomasz Salus, prezes Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA zapowiada kontynuację naszej dotychczasowej strategii, to znaczy wprzęgnięcia giełd zagranicznych do zarabiania na rzecz polskich inwestorów.

Tomasz Salus
Caspar TFI proponuje klientom przede wszystkim inwestycje na rynkach zagranicznych. Wynika to z mankamentów warszawskiego parkietu, czyli małego urozmaicenia branżowego oraz braku płynności, ale także ogromnych możliwości, które daje globalny rynek. Wyniki naszych funduszy, zwłaszcza Caspara Akcji Europejskich i Caspara Globalnego, a ostatnio również Caspara Stabilnego, potwierdzają słuszność tej strategii, co oczywiście nie znaczy, że całkowicie pomijamy Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Dla klientów istotnym argumentem przemawiającym za inwestowaniem na rynkach globalnych jest również nasz zespół zarządzający, który potrafi rozmawiać z zarządami zagranicznych spółek. Tylko w ubiegłym roku odbył ponad 750 takich telekonferencji i spotkań na całym świecie, dlatego możemy z powodzeniem inwestować bezpośrednio w spółki, a nie w ETF-y

W ofercie funduszy inwestycyjnych Caspar TFI S.A. możesz znaleźć subfundusze otwarte, a także fundusz inwestycyjny zamknięty. Nasza oferta pozwala czerpać korzyści ze wzrostów na całym świecie, ponieważ inwestujemy globalnie. Inwestowanie globalne to szereg korzyści o których więcej przeczytasz na stronach subfunduszy.


Caspar Akcji Europejskich

.

Caspar Globalny

.

Caspar Stabilny

TAGI: rynki finansowe,

Polska to za mało!

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min