Jesteś tutaj

Poradnik inwestowania

22.11.2016
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Błażejem Bogdziewiczem, wiceprezesem Zarządu Caspar Asset Management SA   - Caspar Asset Management oferuje klientom kilka strategii. Czym właściwie różnią się one od bardziej znanych na rynku funduszy inwestycyjnych?         - Strategie są tak naprawdę portfelami papierów wartościowych, którymi zarządzamy w imieniu poszczególnych klientów. Klient ma rachunek w banku, na którym są przechowywane instrumenty finansowe lub, jeśli tego wymaga sytuacja na rynku kapitałowym, gotówka.
08.07.2016
Piotr Gajdziński
  Rozmowa z Andrzejem Miszczukiem, zarządzającym subfunduszem Caspar Globalny, dostępnym w ofercie Caspar TFI, odpowiedzialnym za wyniki funduszy inwestycyjnych. - Nawet w czerwcu br., w okresie dramatycznych spadków na światowych giełdach wywołanych referendum w Wielkiej Brytanii, ale także niepewnością w sprawie dalszej polityki amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Caspar Globalny wypracował dodatnią stopę zwrotu. Skąd ten sukces i taki wynik funduszu inwestycyjnego?
21.04.2016
Piotr Gajdziński
Program 500+ ruszył. Pierwsze pieniądze wpłynęły już na konta rodziców, którzy stoją teraz przed pytaniem, jak wykorzystać comiesięczną wpłatę.
30.03.2016
Piotr Gajdziński
  Określenie „inwestor” brzmi dumnie. I bogato. Ma posmak wielkich pieniędzy. Nasuwa skojarzenia z Wall Street, rzędem ekranów, na których wyświetlają się notowania spółek od Tokio po Nowy Jork, eleganckimi garniturami, luksusowymi samochodami i przyjęciami... No, naturalnie w tej wizji jest także miejsce dla pięknych kobiet. Jednak, jak zacząć inwestować?
05.02.2016
Piotr Gajdziński
Rynek nie jest dziś przyjazny dla większości inwestorów. Niespotykana od dawna zmienność, znaczące spadki z początku roku, brak stabilizacji politycznej w wielu regionach i krajach, pikujące ceny surowców, w tym zwłaszcza ropy naftowej – wszystko to powoduje, że możemy stracić spokój i poddać się panice. Ale to najgorszy z możliwych scenariuszy. Panika powoduje, że z polującego na zysk myśliwego, stajemy się łowną zwierzyną. Jeleniem, który sprzedał taniej coś, co wcześniej kupił za wyższą cenę. Panika to najgorszy z doradców.
20.01.2016
Piotr Gajdziński
  Prawdopodobnie wiosną portfele wielu polskich rodzin wzbogacą się o 500 zł, a niektórych nawet o wielokrotność tej kwoty. Jak żyć w tej sytuacji? Pieniądze można oczywiście różnie wykorzystać, ale dodatkową kwotę lepiej zainwestować niż kupować dziecku kolejne zestawy Lego i lalki Barbie.
16.12.2015
Piotr Gajdziński
  Większość inwestorów szuka jak najbezpieczniejszych inwestycji, które mają szansę przynieść satysfakcjonujący zysk. A im szerszy rynek, na którym są obecne nasze pieniądze, tym lepiej.

Strony