Jesteś tutaj

Poradnik inwestowania

01.08.2017
Piotr Gajdziński
  Inwestowaniu swoich własnych, ciężko zarobionych pieniędzy, niemal zawsze towarzyszą emocje. Przecież nikt nie chce stracić oszczędności. Nerwowo reagujemy na wszelkie doniesienia medialne, mogące mieć wpływ na nasze inwestycje; często sprawdzamy jaki wynik wypracowują nasze środki. Ostrożne podejście jest dobre, ale jak we wszystkim – trzeba znać umiar. Zobaczcie najczęstsze błędy, popełniane przez początkujących inwestorów.
22.11.2016
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Błażejem Bogdziewiczem, wiceprezesem Zarządu Caspar Asset Management SA   - Caspar Asset Management oferuje klientom kilka strategii. Czym właściwie różnią się one od bardziej znanych na rynku funduszy inwestycyjnych?         - Strategie są tak naprawdę portfelami papierów wartościowych, którymi zarządzamy w imieniu poszczególnych klientów. Klient ma rachunek w banku, na którym są przechowywane instrumenty finansowe lub, jeśli tego wymaga sytuacja na rynku kapitałowym, gotówka.
08.07.2016
Piotr Gajdziński
  Rozmowa z Andrzejem Miszczukiem, zarządzającym subfunduszem Caspar Globalny, dostępnym w ofercie Caspar TFI, odpowiedzialnym za wyniki funduszy inwestycyjnych. - Nawet w czerwcu br., w okresie dramatycznych spadków na światowych giełdach wywołanych referendum w Wielkiej Brytanii, ale także niepewnością w sprawie dalszej polityki amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Caspar Globalny wypracował dodatnią stopę zwrotu. Skąd ten sukces i taki wynik funduszu inwestycyjnego?
21.04.2016
Piotr Gajdziński
Program 500+ ruszył. Pierwsze pieniądze wpłynęły już na konta rodziców, którzy stoją teraz przed pytaniem, jak wykorzystać comiesięczną wpłatę.
30.03.2016
Piotr Gajdziński
  Określenie „inwestor” brzmi dumnie. I bogato. Ma posmak wielkich pieniędzy. Nasuwa skojarzenia z Wall Street, rzędem ekranów, na których wyświetlają się notowania spółek od Tokio po Nowy Jork, eleganckimi garniturami, luksusowymi samochodami i przyjęciami... No, naturalnie w tej wizji jest także miejsce dla pięknych kobiet. Jednak, jak zacząć inwestować?
05.02.2016
Piotr Gajdziński
Kryzys, spadki, niepewność? Rynek kapitałowy nierozerwalnie łączy się z zmiennością - nie oznacza to jednak, że ma ona implikować podobną zmienność w decyzjach inwestorów. Podpowiadamy, jak poradzić sobie ze zmiennością obecną na rynku kapitałowym i nie poddać się emocjom. 
20.01.2016
Piotr Gajdziński
  Prawdopodobnie wiosną portfele wielu polskich rodzin wzbogacą się o 500 zł, a niektórych nawet o wielokrotność tej kwoty. Jak żyć w tej sytuacji? Pieniądze można oczywiście różnie wykorzystać, ale dodatkową kwotę lepiej zainwestować niż kupować dziecku kolejne zestawy Lego i lalki Barbie.

Strony