Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Subfundusz Caspar Stabilny – odpowiedź na potrzeby Klientów

Subfundusz Caspar Stabilny jako odpowiedź na potrzeby Klientów, logo firmy

Miło nam poinformować, że nastąpiła finalizacja znaczącej zmiany w funkcjonowaniu subfunduszu Caspar Akcji Polskich. Zmiany objęły nazwę – od tego dnia subfundusz będzie się nazywał Caspar Stabilny – ale przede wszystkim zmianę strategii inwestycyjnej.

Zmiana polityki inwestycyjnej – subfundusz Caspar Stabilny

Caspar Stabilny stanie się funduszem mieszanym stabilnego wzrostu, inwestującym w akcje spółek z rynku globalnego oraz w obligacje – przede wszystkim w obligacje skarbowe. Uzupełnieniem portfela będą też obligacje korporacyjne, emitowane przez spółki o wysokiej wiarygodności kredytowej.

Caspar Stabilny będzie oczywiście działał w ramach Caspar Parasolowy FIO, a zarządzać nim będą uznani specjaliści od inwestowania globalnego – Błażej Bogdziewicz, CFA oraz Piotr Rojda, CFA.

Powody zmiany

Powodem zmiany są wyniki na polskim rynku kapitałowym, który zarówno w naszej ocenie, jak i w opinii naszych klientów, nie wypracowuje zadowalających wyników. Z drugiej strony, kompetencje zarządzających Grupy Caspar obejmują rynek globalny, w tym amerykański, europejski oraz azjatycki – gdzie od wielu lat trwa hossa. Nasze fundusze inwestujące na tych rynkach wypracowują dla klientów wysokie stopy zwrotu.

Subfundusz Caspar Stabilny odpowiedzią na potrzeby Klientów

Subfundusz Caspar Stabilny jest też odpowiedzią na obecną sytuację na rynku. Caspar Stabilny będzie funduszem bardziej konserwatywnym niż nasze flagowe produkty – Caspar Akcji Europejskich oraz Caspar Globalny. Dobrze uzupełniającym paletę naszych produktów inwestycyjnych. Portfel dzieli się na część dłużną i akcyjną. Część akcyjna pozwala generować wyniki, zaś część dłużna zabezpiecza na wypadek silnych spadków na rynkach akcji.

Risk Parity – eliminacja zmienności

Koncepcja zarządzania portfelem inwestycyjnym, zgodnie z którą każda klasa aktywów wchodząca w skład powinna mieć taką samą kontrybucję do ryzyka całego portfela. Metoda Risk-Parity będzie wyłącznie jednym z czynników determinujących podejmowanie przez zarządzających decyzje – nie zastąpi ich pracy.

W ofercie funduszy inwestycyjnych Caspar TFI S.A. możesz znaleźć subfundusze otwarte, a także fundusz inwestycyjny zamknięty.


Caspar Akcji Europejskich

.

Caspar Globalny

.

Caspar Stabilny

TAGI: rynki finansowe,

Subfundusz Caspar Stabilny – odpowiedź…

autor: Caspar TFI czas czytania: 1 min