Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Ochrony Kapitału – grudzień 2017

Wojtek Kseń, zarządzający subfunduszem Caspar Ochrony Kapitału Wojtek Kseń, zarządzający subfunduszem Caspar Ochrony Kapitału:

Rok 2017 okazał się wyjątkowy pod względem siły polskiej gospodarki. Wzrost PKB zbliżający się do 5% rok do roku w drugim semestrze (mimo braku specjalnego odbicia w inwestycjach), inflacja przekraczająca 2% (po 2,5-rocznym okresie deflacji), rekordowo niska stopa bezrobocia, silne tempo wzrostu płac i sprzedaży detalicznej oraz niski deficyt budżetowy – to pozytywy, które niewielu przewidywało jeszcze rok temu.

Rok 2017 był również udany na rynku polskich obligacji skarbowych, co można by uznać za paradoksalne w tak silnym otoczeniu makroekonomicznym. Rentowności polskich papierów zakończyły rok na poziomach niższych o 20 do 30 punktów bazowych w porównaniu do tych z końca poprzedniego roku: 1,72% na 2-letnich, 2,68% na 5-letnich i 3,30% na 10-letnich.

Subfundusz Caspar Ochrony Kapitału odnotował w grudniu 2017 roku wzrost o 0,22%, a w całym 2017 roku dał zarobić +2,87% (wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 1,48%). W dłuższej perspektywie, wartość jednostki subfunduszu wzrosła o 3,85% w ostatnich dwóch latach i 5,94% w ostatnich trzech latach (do 29.12.2017 roku).

Subfundusz Caspar Ochrony Kapitału odnotował w dwóch pierwszych miesiącach 2018 roku wzrost o 0,60% (wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 0,24%). W dłuższej perspektywie, wartość jednostki subfunduszu wzrosła o 3,10% w ostatnich dwunastu miesiącach i 4,11% w ostatnich dwóch latach (do 28/02).

Przypominamy, że w ramach subfunduszu Caspar Ochrony Kapitału nie podejmujemy ryzyka walutowego, a ryzyko kredytowe emitenta jest ograniczone do ryzyka kredytowego Skarbu Państwa (inwestujemy wyłącznie w polskie obligacje skarbowe) i ograniczamy ryzyko stopy procentowej (koncentrujemy się na papierach o najkrótszych terminach wykupu i na obligacjach ze zmiennym kuponem). Ta ostrożna polityka inwestycyjna ma na celu ochronę kapitału klientów w terminie pół roku i dłuższym.


Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Ochrony Kapitału

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Ochrony Kapitału – grudzień 20…

autor: Wojtek Kseń czas czytania: 2 min