Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Co zrobić z 500+?

Co zrobić z 500+?

Spis treści

1. Co zrobić z 500+? >

2. 500+ na bieżącą konsumpcję >

3. 500+ na regularne inwestowanie >

4. Jak wykorzystać środki z 500+? >


Program 500+ już na dobre wpisał się do świadomości Polaków. Środki regularnie wpływają na konta rodziców, którzy stoją teraz przed pytaniem – jak wykorzystać comiesięczną wpłatę. Postaramy się wskazać pewną dodatkową możliwość lokowania takich dodatkowych środków.

Co zrobić z 500+?

Wszystko zależy od pomysłów rodziców, dotyczących wykorzystania dodatkowych pieniędzy. Od ich zapobiegliwości i umiejętności perspektywicznego myślenia. Ujmując rzecz w pewnym uproszczeniu – pieniądze można wydać na bieżącą konsumpcję (ubrania dla dzieci, zabawki, kolonie i obozy, ale także dodatkowe zajęcia, np. nauka gry na fortepianie, nauka języków obcych) lub kumulować na przyszłość. Tak, aby ułatwić start dziecka w dorosłość – studia, kupno mieszkania.

Sprawdź też nasz poradnik: W co inwestować małe kwoty?

500+ na bieżącą konsumpcję

Pierwszy sposób wykorzystania pieniędzy może być dość łatwy i przyjemny. Jednak długoterminowo – satysfakcja z niego żadna, a korzyści iluzoryczne. Zabawki się psują i nudzą, często po chwili lądują w kącie. Kursy oczywiście wyglądają o wiele lepiej, o ile takie środki będą wystarczające. Drugi sposób niesie za sobą pewne ryzyko, trochę wyrzeczeń – ale ma jedną przewagę. Twoja latorośl będzie wdzięczna za umiejętność planowania i perspektywicznego myślenia, a jej życiowy start będzie łatwiejszy.


Dowiedz się wszystkiego o – ryzyku inwestycyjnym >500+ na regularne inwestowanie

Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mają propozycje dla tych, którzy zdecydują się na to drugie rozwiązanie. Oni mają twardszy orzech do zgryzienia, muszą bowiem wybrać odpowiedni sposób oszczędzania. Szczególnie, że ukrywanie pieniędzy “w skarpecie” może nie uchronić ich wartości przed inflacją. Dzisiaj mamy wprawdzie minimalną inflację, ale nikt nam nie zagwarantuje, że ten stan będzie trwał długo. A inwestycja na Twoje dziecko będzie trwała wiele lat. Trzeba więc chronić pieniądze, a najlepszą tarczą obronną będą w tym wypadku procenty. Nie ulega wątpliwości, że przy niskim – żeby nie powiedzieć minimalnym oprocentowaniu lokat bankowych – może warto zainteresować się długoletnią inwestycją na rynku kapitałowym.


Dowiedz się wszystkiego o – inflacji >Jak wykorzystać środki z 500+?

Opłacalność naszej inwestycji będzie zależała od wyboru odpowiedniego funduszu inwestycyjnego, ale zdecyduje o niej także czas obowiązywania programu. Jest „oczywistą oczywistością”, że im dłużej program 500+ będzie funkcjonował – tym pieniądze dla naszych pociech będą większe. Oczywiście, istnieje niebezpieczeństwo, że wobec kłopotów budżetowych program może zostać zamknięty. Można jednak przypuszczać, że w obecnej sytuacji politycznej program jest relatywnie bezpieczny. A to oznacza, że możemy zastanowić się nad wyborem najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb funduszu.


Fundusze w ofercie Caspar TFI SA:

Caspar Akcji Europejskich

.

Caspar Globalny

.

Caspar Stabilny

Czytaj także nasze pozostałe poradniki:

Co zrobić z 500+?

autor: Piotr Gajdziński czas czytania: 2 min