Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w globalnych liderów swoich sektorów - Caspar Akcji Światowych Liderów


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styczeń 2020

Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych, czerwiec 2018, okazje w wielu sektorach Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcji Skoncentrowanych:

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w styczniu br. wzrost o 7,61%, wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 2,07%. Dobre wyniki inwestycyjne były rezultatem udanych inwestycji, m.in. w amerykańskie spółki tworzące oprogramowanie.

Dla światowego rynku akcji w najbliższym czasie istotnym czynnikiem ryzyka jest wpływ na gospodarkę chińską i inne gospodarki epidemii wywoływanej przez pochodzącego z Chin koronawirusa.

Powstrzymanie epidemii

Jeżeli nie uda się powstrzymać epidemii w najbliższym czasie, chińska gospodarka będzie pod dużą presją – zwłaszcza wobec bardzo wysokiego zadłużenia tamtejszych przedsiębiorstw. Obecnie wiele fabryk w Chinach wstrzymało produkcję, a większość zagranicznych linii lotniczych odwołało loty do Chin. Zbyt luźna polityka monetarna i fiskalna prowadzona przez chińskie władze potencjalnie grozi ucieczką kapitału z Chin, co może mieć negatywne konsekwencje dla rynków surowców, ale też akcyjnych, w szczególności w Europie i na rynkach wschodzących.

Światowa gospodarka

Oczywiście w przypadku pogorszenia sytuacji w gospodarce światowej, banki centralne będą obniżały stopy procentowe bądź przeprowadzały skup aktywów finansowych. Być może nawet akcji, jak to ma miejsce m.in. w Japonii. Może to prowadzić m.in. do wzrostu cen obligacji emitowanych przez rządy państw o wysokiej wiarygodności.

Spadek rentowności

W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować m.in. spadek rentowności obligacji rządowych (czyli wzrost ich cen), czemu towarzyszył też wzrost cen akcji spółek postrzeganych przez inwestorów jako odporne na ewentualną recesję. W przypadku tych drugich nie bez znaczenia jest często relatywnie wysoka relacja wartości generowanej gotówki do ich kapitalizacji rynkowej.

Inwestycje w ramach strategii

Oprócz ryzyka epidemii dla rynków finansowych duże znaczenie będą miały tegoroczne wybory prezydenckie w USA. Do połowy marca powinniśmy poznać faworyta, który powinien mieć największe szanse na zdobycie nominacji Partii Demokratycznej. Moim zdaniem, jeżeli nominację uzyskałby Bernie Sanders, a następnie w listopadowych wyborach pokonałby obecnego prezydenta, rynki finansowe mogą znaleźć się pod presją.

Inwestując środki klientów, staramy się dywersyfikować nasze inwestycje, w tym w uzasadnionych sytuacjach również na różne klasy aktywów, co też możemy zalecać innym. Szczególnie w takiej sytuacji, którą w tym roku obserwujemy na rynkach finansowych należy mieć na uwadze, że możliwe są rożne scenariusze rozwoju wydarzeń.

Strategia Akcji Skoncentrowanych odnotowała w styczniu br. wzrost o 7,61%, wobec wzrostu benchmarku w tym okresie o 2,07%. Dobre wyniki inwestycyjne były rezultatem udanych inwestycji, m.in. w amerykańskie spółki tworzące oprogramowanie.


Podobne wpisy:

Ryzyko inwestycyjne

.

Co to stopa zwrotu

.

Strategia Akcji Skoncentrowanych


Zobacz nasz kanał!

TAGI: cam,

Strategia Akcji Skoncentrowanych – styc…

autor: Błażej Bogdziewicz, CFA czas czytania: 2 min