Caspar Akcji Europejskich

Inwestuje na rynkach w Polsce, Turcji, Szwajcarii oraz państwach UE.

Więcej: Caspar Akcji EuropejskichCaspar Akcji Polskich

Inwestuje głównie w Polsce.

Więcej: Caspar Akcji Polskich

Strategia Akcyjna
Środkowej i Wschodniej Europy

Koncentruje się na rynkach akcyjnych Środkowej i Wschodniej Europy.

Więcej: MASIW

Strategia Zrównoważona
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu średniego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MZSIW

Strategia Stabilnego Wzrostu
Środkowej i Wschodniej Europy

Inwestycje w regionie przy założeniu małego ryzyka inwestycyjnego.

Więcej: MSWSIWStrategia
Akcji Skoncentrowanych

Koncentruje się na mniejszej liczbie starannie wyselekcjonowanych papierów.

Więcej: MASStrategia
Akcji Spółek Stefy Euro

Celem inwestycyjnym jest uzyskanie długoterminowej rentowności portfela.

Więcej: MASSEStrategia Stabilnego Wzrostu
Akcji Skoncentrowanych

Podstawowym kryterium wyboru lokat jest analiza fundamentalna.

Więcej: SMSWASStrategia Akcyjna
USA

Koncentruje się na rynkach Stanów Zjednoczonych (USA).

Więcej: MAUSAStrategia Zrównoważona
Akcji Skoncentrowanych

Celem inwestycyjnym jest wzrost wartości Portfela i pobicie Benchmarku.

Więcej: SMZAS

tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Polskich – luty 2018

Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich:

W lutym 2018 roku mocne spadki: WIG20 o 7,4%, mWIG40 o 6,0%, sWIG80 o 2,5%. Cały indeks WIG spadł o 6,5%. Wynik CAP to spadek o 5,4%.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ujawnił, że jego spółka zależna PFR Life Sciences uczestniczyła w lutowej ofercie publicznej biotechnologicznej spółki Selvity i kupiła jej akcje za prawie 40 mln zł. To pierwsza tego typu inwestycja państwowego wehikułu. PFR zapowiada, że powyższa inwestycja jest dopiero początkiem dofinansowywania polskich spółek biotechnologicznych. W trzy lata PFR chce zainwestować za pośrednictwem PFR Life Science ok. 300 mln zł.

Polski Fundusz Rozwoju wspólnie ze spółką MW Asset (niepowiązaną kapitałowo) skupiły wierzytelności Ferrum za ok. 95 mln zł. W planach jest zamiana tych wierzytelności na akcje Ferrum. Następnie te podmioty ogłoszą wezwanie na 66% akcji Ferrum.

Trwa pasjonująca walka o zdjęcie spółki Tarczyński z giełdy. 13 lutego ETJ Investment podwyższył cenę za akcję do 12,6 zł, a kilka dni później do 14 zł i oświadczył, że jest to już ostateczna oferta. Obecnie proponowana cena jest o 33% wyższa od pierwotnej propozycji (10,5 zł) z grudnia 2017 roku. Fundusze obecne w akcjonariacie oświadczyły, że cena 14 zł za akcje nadal jest dla nich niesatysfakcjonująca. Mimo to, EJT Investment kupi akcje Tarczyńskiego w wezwaniu pomimo nieziszczenia się zastrzeżonego warunku, jakim było podjęcie przez Walne Zgromadzenie uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Na marginesie: OFE PZU złożył pozew w sprawie uchylenia lub stwierdzenie nieważności uchwały Walnego Zgromadzenia spółki Tarczyński z dnia 15 stycznia – podała spółka w komunikacie. Uchwała dotyczyła współfinansowania przez spółkę wezwania ogłoszonego przez EJT.

W lutym Kredyt Inkaso i Best poinformowały, że po raz pierwszy nie sprzedały wszystkich oferowanych obligacji. W pierwszych dniach marca Getback (kolejna spółka z branży windykacyjnej) nieoczekiwanie pół roku po wejściu na GPW ogłosiło zamiar pozyskania 70% dotychczasowego kapitału. Kurs Getback w dniu ogłoszenia zamiaru emisji spadł o 20%.

Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii ocenia, że cena 9 zł za papier, w wezwaniu ogłoszonym przez głównego akcjonariusza Zbigniewa Jakubasa i jego podmioty zależne, nie odpowiada wartości godziwej spółki.


Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Polskich

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Polskich – luty 2018

autor: Piotr Przedwojski czas czytania: 2 min