Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Akcji Polskich – luty 2018

Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich Piotr Przedwojski, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Polskich:

W lutym 2018 roku mocne spadki: WIG20 o 7,4%, mWIG40 o 6,0%, sWIG80 o 2,5%. Cały indeks WIG spadł o 6,5%. Wynik CAP to spadek o 5,4%.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ujawnił, że jego spółka zależna PFR Life Sciences uczestniczyła w lutowej ofercie publicznej biotechnologicznej spółki Selvity i kupiła jej akcje za prawie 40 mln zł. To pierwsza tego typu inwestycja państwowego wehikułu. PFR zapowiada, że powyższa inwestycja jest dopiero początkiem dofinansowywania polskich spółek biotechnologicznych. W trzy lata PFR chce zainwestować za pośrednictwem PFR Life Science ok. 300 mln zł.

Polski Fundusz Rozwoju wspólnie ze spółką MW Asset (niepowiązaną kapitałowo) skupiły wierzytelności Ferrum za ok. 95 mln zł. W planach jest zamiana tych wierzytelności na akcje Ferrum. Następnie te podmioty ogłoszą wezwanie na 66% akcji Ferrum.

Trwa pasjonująca walka o zdjęcie spółki Tarczyński z giełdy. 13 lutego ETJ Investment podwyższył cenę za akcję do 12,6 zł, a kilka dni później do 14 zł i oświadczył, że jest to już ostateczna oferta. Obecnie proponowana cena jest o 33% wyższa od pierwotnej propozycji (10,5 zł) z grudnia 2017 roku. Fundusze obecne w akcjonariacie oświadczyły, że cena 14 zł za akcje nadal jest dla nich niesatysfakcjonująca. Mimo to, EJT Investment kupi akcje Tarczyńskiego w wezwaniu pomimo nieziszczenia się zastrzeżonego warunku, jakim było podjęcie przez Walne Zgromadzenie uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. Na marginesie: OFE PZU złożył pozew w sprawie uchylenia lub stwierdzenie nieważności uchwały Walnego Zgromadzenia spółki Tarczyński z dnia 15 stycznia – podała spółka w komunikacie. Uchwała dotyczyła współfinansowania przez spółkę wezwania ogłoszonego przez EJT.

W lutym Kredyt Inkaso i Best poinformowały, że po raz pierwszy nie sprzedały wszystkich oferowanych obligacji. W pierwszych dniach marca Getback (kolejna spółka z branży windykacyjnej) nieoczekiwanie pół roku po wejściu na GPW ogłosiło zamiar pozyskania 70% dotychczasowego kapitału. Kurs Getback w dniu ogłoszenia zamiaru emisji spadł o 20%.

Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii ocenia, że cena 9 zł za papier, w wezwaniu ogłoszonym przez głównego akcjonariusza Zbigniewa Jakubasa i jego podmioty zależne, nie odpowiada wartości godziwej spółki.


Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Akcji Polskich

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Akcji Polskich – luty 2018

autor: Piotr Przedwojski czas czytania: 2 min