Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – luty 2018

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny :

Caspar Globalny spadł w lutym 2018 roku o 1,10%, wobec spadku benchmarku o 1,27 %.

Pierwsze dni lutego obfitowały w mocne spadki na rynkach akcji. W drugiej połowie miesiąca część indeksów zaczęła odrabiać straty, w szczególności rynek amerykański, który radzi sobie lepiej niż europejski czy japoński.

Moim zdaniem mamy do czynienia z przejściową korektą, nie bessą. Ostatnie spadki na rynkach akcji zostały zapoczątkowane przez wzrost rentowności obligacji i obawy o wzrost inflacji, a następnie spotęgowane przez czynniki techniczne związane ze wzrostem zmienności (indeks VIX). Wzrost ten nie miał związku z gorszymi danymi fundamentalnymi. Krótkie pozycje na VIX obejmują nie tylko ekspozycję bezpośrednią poprzez fundusze ETF, ale także pośrednie formy inwestowania w „short volatility”, np. strategie „risk-parity” zakładające, że udział klasy aktywów w portfelu jest odwrotnie proporcjonalny do jej zmienności, stąd wraz ze wzrostem indeksu zmienności inwestorzy zmuszeni byli sprzedawać akcje.

Historycznie duże spadki na rynkach akcji były poprzedzone rozszerzeniem się spreadów kredytowych, a wielkość spadków była proporcjonalna do skali tego rozszerzenia. Od początku 2018 zaobserwowaliśmy jedynie śladowy wzrost spreadów.


Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: ctfi,

Simple Share Buttons

Caspar Globalny – luty 2018

autor: Piotr Rojda czas czytania: 1 min