Fundusze Inwestycyjne Otwarte (FIO)

Zacznij już od 1000 zł. Szybka i bezpieczna rejestracja online. Buduj swój portfel funduszy inwestycyjnych przez Internet.


Inwestuj w obligacje - Caspar Obligacji


Dbaj o stabilny wzrost - Caspar Stabilny


Inwestuj globalnie - Caspar Globalny


Inwestuj w Europie - Caspar Akcji Europejskich


Kup fundusz

Strategie Asset Management

Sprawdź pełną ofertę strategii zarządzania aktywami i wybierz dopasowaną do potrzeb.

Pamiętaj, że - jeżeli nie znajdziesz odpowiadającej na Twoje zapotrzebowania - mozemy stworzyć strategię o indywidualnym charakterze.


Więcej: Strategie Inwestycyjne


Zostań klientem

Wyniki zarządzania
OSTRZEŻENIE - oszuści podszywają się pod pracowników oraz spółkę Caspar Asset Management S.A. »
tekst alternatywny tekst alternatywny

Kim jesteśmy, jak inwestujemy,
co nas wyróżnia
CZYTAJ >>>

Nasza filozofia inwestowania
to Twój zysk CZYTAJ >>>

A A A

Caspar Globalny – grudzień 2017

Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny Piotr Rojda, zarządzający subfunduszem Caspar Globalny :

Caspar Globalny wzrósł w grudniu 2017 roku o 0,16% w porównaniu ze spadkiem benchmarku o 0,37%, a w całym roku 2017 subfundusz Caspar Globalny wypracował stopę zwrotu w wysokości 4,21%. To znacząco lepiej niż benchmark, który wzrósł w tym czasie o 1,39%.

W 2017 roku zespół inwestycyjny Caspara odbył 695 spotkań lub rozmów telefonicznych z przedstawicielami spółek z 30 krajów. Wykonanie takiej pracy daje nam bardzo szeroki pogląd na kondycję, aktualne otoczenie biznesowe i perspektywy podmiotów z całego świata. Inwestycje bezpośrednio w wyselekcjonowane przez nas akcje miały istotny wpływ na pozytywną stopę zwrotu z subfunduszu względem benchmarku. Z czasem udział akcji w subfunduszu Caspar Globalny będzie się zwiększał kosztem instrumentów ETF.

Rok 2017 był bardzo dobry dla rynków akcji, wiele indeksów osiągnęło historyczne szczyty, a dobra koniunktura utrzymuje się w pierwszych dniach 2018 roku. Nie widzimy przesłanek dla poważnej bessy, a okresowe korekty będziemy wykorzystywać do okazyjnych zakupów. Wiele zależy od banków centralnych, a konkretnie tempa, w jakim będą one normalizować politykę monetarną.

Wyniki Caspar Globalny – grudzień 2017, subfundusz wzrósł w grudniu 2017 roku o 0,16% w porównaniu ze spadkiem benchmarku o 0,37%.


Dlaczego my?

Naszym celem jest pomnażanie pieniędzy powierzonych nam przez Klientów. Dla nas oznacza to kierowanie się wyłącznie ich potrzebami, ambicjami, determinacją oraz apetytem na ryzyko. Działamy według najlepszych wielkopolskich wzorców – do przodu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. My wiemy, że pieniądze nie biorą się z szaleństwa. Pieniądze biorą się z ciężkiej pracy. To fundament naszego działania. Jesteśmy długodystansowcami. Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie „przepracowane”. Unikalna filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi Klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach. Czytaj więcej

Platforma Transakcyjna Caspar TFI - tutaj możesz nabyć jednostki uczestnictwa subfunduszu Caspar Globalny

TAGI: ctfi,

Caspar Globalny – grudzień 2017

autor: Caspar AM czas czytania: 1 min