Jesteś tutaj

Wiadomości i komentarze rynkowe

24.03.2017
Piotr Gajdziński
Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o centralne lotnisko i Strefę Euro, choć w istocie kłócą się o złe decyzje polityków, które eliminują z naszej diety smakowite ciasteczka.
16.03.2017
Błażej Bogdziewicz
W dzisiejszej Gazecie Giełdy "Parkiet" Błażej Bogdziewicz, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich, komentuje sytuację na rynkach i wskazuje, jak oceniać ryzyko polityczne. Komentarz Błażeja Bogdziewicza można przeczytać w "Parkiecie" z 16 marca 2017 roku, ale także tutaj.
27.02.2017
Piotr Gajdziński
  Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi subfunduszami Caspar Parasolowy FIO.   - Parlament Europejski wyraził zgodę na stworzenie osobnego budżetu dla Strefy Euro. Podzielacie pogląd, że to pierwszy krok w kierunku instytucjonalizacji Europy dwóch prędkości?
03.02.2017
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o Donalda Trumpa, aksamitny autorytaryzm i o to, czy pozwolić pracodawcom łatwo wyrzucać pracowników na bruk.   - Miodowy miesiąc Donalda Trumpa właśnie się skończył. W piątek 20 stycznia 2017 roku były biznesmen złożył przysięgę i został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jakie działania powinien podjąć w gospodarce?
30.12.2016
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, próbują spojrzeć na polską gospodarkę przez różowe okulary, spierają się o repolonizację i konsekwencje rewolucji technologicznej, która pomnoży zyski firm, ale wygna na bezrobocie miliony ludzi.   - Wprawdzie wyniki polskiej gospodarki są najgorsze od kilku lat, ale mamy początek roku, więc nie chcę denerwować czytelników... Spójrzmy na polską gospodarkę przez różowe okulary. Znajdujecie jakieś pozytywy?
29.11.2016
Piotr Gajdziński
  Zmiana modelu chińskiej gospodarki z inwestycyjnego na konsumpcyjny przyćmiła inną wielką zmianę, którą od trzech lat realizuje Państwo Środka. A ma ona dla świata i globalnej gospodarki nie mniejsze znaczenie.  
25.11.2016
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o przyczyny załamania się tempa wzrostu polskiego PKB, efekty obniżenia wieku emerytalnego oraz politykę Donalda Trumpa.   - Zapytam Was jako przedsiębiorców: czy Wy również nie podejmujecie zyskownych przedsięwzięć, bo wolicie zaczekać aż wrócą dawne czasy? Tak twierdzi Jarosław Kaczyński. Błażej Bogdziewicz: - Podejmujemy, oczywiście, że podejmujemy, jak wszyscy rozsądni ludzie.

Strony