Jesteś tutaj

Wiadomości i komentarze rynkowe

16.08.2018
Piotr Gajdziński
Obecna sytuacja na rynku tureckim jeszcze raz udowadnia, jak ważna jest właściwa ekspertyza. To dzięki dobrej diagnozie zarządzających Caspar TFI, wielu klientów zdołało w porę wycofać swój kapitał znad Bosforu i uciec przed załamaniem tamtejszego rynku.
19.07.2018
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi Caspar TFI o potencjalnych korzyściach i stratach z wprowadzenia Euro, problemach w Unii Europejskiej, kryzysie Grecji oraz Irlandii i błędach Rządu.
05.07.2018
Łukasz Zymiera
W "Parkiecie" z 5 lipca 2018 roku Łukasz Zymiera, młodszy zarządzający Caspar Asset Management opublikował komentarz analizujący sytuację na rynku płatności elektronicznych. To obecnie jedna z najbardziej obiecujących branż. dość powiedzieć, że kursy takich spółek, jak Paypal, Square, Visa i Wirecard wzrosły średnio o ponad 100%, a spółka Ant Financial wyceniana jest na poziomie 150 mld dolarów, czyli niemal tyle, ile wynosi łączna kapitalizacja amerykańskich banków Goldman Sachs  i Morgan Stanley. 
24.06.2018
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi Caspar TFI o kosztach Mistrzostw Świata w Rosji, scenariuszach związanych z ewentualnym zjednoczeniem obu Korei, eurosceptcytyzmie we Włoszech i rosnących kosztach pracy w Polsce.
29.05.2018
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi Caspar TFI o aferze związanej z GetBack, problemach w Turcji, zatorach płatniczych i rosnących cena ropy naftowej.
24.05.2018
Łukasz Zymiera
Ze sztuczną inteligencją można utożsamiać fikcyjne postacie z takich filmów i seriali, jak Star Wars, ale coraz częściej spotykamy się z nią na co dzień. Choćby przeglądając strony internetowe, portale społecznościowe czy korzystając z aplikacji mobilnych. Systemy rekomendacji w serwisach Netlix czy Youtube opierają się na algorytmach sztucznej inteligencji, aby lepiej dopasować wyświetlane treści do upodobań danej osoby.
23.05.2018
Piotr Gajdziński
Obiegowa opinia głosi, że wszystkie fundusze obligacyjne są bezpiecznymi instrumentami inwestycyjnymi i z powodzeniem mogą być stosowane jako zamiennik lokat bankowych. To nieprawda.

Strony