Jesteś tutaj

Wiadomości i komentarze rynkowe

02.06.2017
Piotr Gajdziński
Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi Caspar Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
25.05.2017
Błażej Bogdziewicz
W ostatnich latach najsilniejszym sektorem na światowych rynkach akcji był szeroko rozumiany sektor technologiczny. Wzrostom cen akcji takich spółek jak Amazon, Alphabet czy Microsoft towarzyszą ostrzeżenia, że na rynkach puchnie kolejna bańka internetowa. 
08.05.2017
Piotr Gajdziński
Z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi Caspar TFI, o globalnych wyspach kreatywności, pragmatycznym zięciu Donalda Trumpa, imigrantach i źródłach wzrostu polskiej gospodarki, rozmawia Piotr Gajdziński
18.04.2017
Piotr Rojda
W niedzielę 16 kwietnia 2017 roku odbyło się referendum konstytucyjne w Turcji. Zgodnie z nieoficjalnymi wynikami, 51,4% głosujących opowiedziało się za wprowadzeniem w sumie osiemnastu zmian do konstytucji, o których pisaliśmy w komentarzu za luty do subfunduszu Caspar Akcji Tureckich (https://www.caspar.com.pl/blog/komentarze-inwestycyjne/caspar-akcji-tureckich-luty-2017). Frekwencja wyniosła 86%.
24.03.2017
Piotr Gajdziński
Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o centralne lotnisko i Strefę Euro, choć w istocie kłócą się o złe decyzje polityków, które eliminują z naszej diety smakowite ciasteczka.
16.03.2017
Błażej Bogdziewicz
W dzisiejszej Gazecie Giełdy "Parkiet" Błażej Bogdziewicz, zarządzający subfunduszem Caspar Akcji Europejskich, komentuje sytuację na rynkach i wskazuje, jak oceniać ryzyko polityczne. Komentarz Błażeja Bogdziewicza można przeczytać w "Parkiecie" z 16 marca 2017 roku, ale także tutaj.
27.02.2017
Piotr Gajdziński
  Rozmowa z Piotrem Przedwojskim i Błażejem Bogdziewiczem, zarządzającymi subfunduszami Caspar Parasolowy FIO.   - Parlament Europejski wyraził zgodę na stworzenie osobnego budżetu dla Strefy Euro. Podzielacie pogląd, że to pierwszy krok w kierunku instytucjonalizacji Europy dwóch prędkości?

Strony