Jesteś tutaj

Wiadomości i komentarze rynkowe

03.02.2017
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o Donalda Trumpa, aksamitny autorytaryzm i o to, czy pozwolić pracodawcom łatwo wyrzucać pracowników na bruk.   - Miodowy miesiąc Donalda Trumpa właśnie się skończył. W piątek 20 stycznia 2017 roku były biznesmen złożył przysięgę i został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jakie działania powinien podjąć w gospodarce?
30.12.2016
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, próbują spojrzeć na polską gospodarkę przez różowe okulary, spierają się o repolonizację i konsekwencje rewolucji technologicznej, która pomnoży zyski firm, ale wygna na bezrobocie miliony ludzi.   - Wprawdzie wyniki polskiej gospodarki są najgorsze od kilku lat, ale mamy początek roku, więc nie chcę denerwować czytelników... Spójrzmy na polską gospodarkę przez różowe okulary. Znajdujecie jakieś pozytywy?
29.11.2016
Piotr Gajdziński
  Zmiana modelu chińskiej gospodarki z inwestycyjnego na konsumpcyjny przyćmiła inną wielką zmianę, którą od trzech lat realizuje Państwo Środka. A ma ona dla świata i globalnej gospodarki nie mniejsze znaczenie.  
25.11.2016
Piotr Gajdziński
  Piotr Przedwojski i Błażej Bogdziewicz, zarządzający Caspar TFI, spierają się o przyczyny załamania się tempa wzrostu polskiego PKB, efekty obniżenia wieku emerytalnego oraz politykę Donalda Trumpa.   - Zapytam Was jako przedsiębiorców: czy Wy również nie podejmujecie zyskownych przedsięwzięć, bo wolicie zaczekać aż wrócą dawne czasy? Tak twierdzi Jarosław Kaczyński. Błażej Bogdziewicz: - Podejmujemy, oczywiście, że podejmujemy, jak wszyscy rozsądni ludzie.
09.11.2016
Błażej Bogdziewicz
Błażej Bogdziewicz, Zarządzający Caspar Asset Management    Kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie Donald Trump. W odbywających się częściowych wyborach do Senatu i Izby Reprezentantów sukces odnieśli Republikanie, którzy będą kontrolować obie izby Kongresu. Rynki obawiały się sukcesu Trumpa i w ostatnich tygodniach dominowało nastawienie negatywne zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Na rynku możliwe są 2 skrajne scenariusze.
24.10.2016
Piotr Gajdziński
  - Wreszcie jest jakiś namacalny sukces. Cieszycie się z porozumienia z Daimlerem, który w Jaworze wybuduje fabrykę silników? Pytam, bo jeszcze niedawno wicepremier Morawiecki mówił, że Polska nie może być przystanią dla montowni aut.  
07.10.2016
Piotr Gajdziński
  Wybory w Stanach Zjednoczonych już niebawem, 8 listopada 2016, Amerykanie zdecydują kto zostanie 45. prezydentem. Sondaże z przełomu września i października 2016 roku zdają się wskazywać, że do Białego Domu wprowadzi się Hillary Clinton, ale jej rywal, Donald Trump, nadal nie jest bez szans.

Strony